Naprzód Skuter napędzany sprężonym powietrzem

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Skuter napędzany sprężonym powietrzem

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Dziś mamy dla Was krótką, ale za to interesującą wiadomość. W ostatnich latach w przemyśle samochodowym coraz częściej pojawiają się tzw. zielone auta, które dbają o środowisko naturalne.

Dziś mamy dla Was krótką, ale za to interesującą wiadomość. W ostatnich latach w przemyśle samochodowym coraz częściej pojawiają się tzw. zielone auta, które dbają o środowisko naturalne. W bliskiej przyszłości termin ten będzie używany również w połączeniu z motocyklami.

Skuter napędzany sprężonym powietrzem

Wczoraj w Tajwanie na uniwersytecie National Central University zaprezentowano zielony skuter, którego jest napędzany wyłącznie sprężonym powietrzem. W Tajwanie skuter to najpopularniejszy środek komunikacji, a to przede wszystkim z powodu zatłoczonej sieci komunikacyjnej, czasami nawet kilka godzin można stać w korku. Yean-Ren Hwang, jeden z wynalazców nowego skutera ogłosił: „Zanieczyszczenie powietrza w Tajwanie to w 20% wina motocyklów i skuterów, dlatego najwyższy czas coś z tym zrobić”. Dzięki braku jakiegokolwiek silnika spalinowego, skuter nie produkuje żadnych zanieczyszczeń, a zużycie jest oczywiście zerowe.

Skuter napędzany sprężonym powietrzem

Za dopływ sprężonego powietrza odpowiedzialne są dwie butle, które umieszczono na dole skutera. Informacje o mocy lub maksymalnej prędkości nie zostały określone, ale wiadomo, że przy obu butlach skuter może pokonać dystans około 32 kilometrów. To całkiem dużo, jeśli wziąć pod uwagę, że chodzi o pojazd przeznaczony do jazdy po mieście. Obie butle mają razem pojemność 2,5 galona (9.5 l).Czyżby chodziło o przyszłościowy napęd skuterów i motocykli? Jest to możliwe, jednak specjaliści do samochodów napędzanych powietrzem niezbyt w to wierzą. Musimy się sami przekonać.

Skuter napędzany sprężonym powietrzem

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 17

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Skuter napędzany sprężonym powietrzem


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.