Naprzód Kawasaki ZX-10R

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki ZX-10R

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Nowy Kawasaki ZX-10R jest bezsprzecznie najszybszym motocyklem ze wszystkich motorów z silnikiem około 1000cc. Dodatkowo ma wyśmienite właściwości jazdy oraz dobre wyposażenie. Prowadzenie jest naprawdę znakomite, trochę ostrożności i może nią kierować zu

Silnik

Jeśli szukasz momentu obrotowego i gibkości na niskich obrotach, to nie jest to motor dla Ciebie. Ale jeśli szukasz wybuchowej mocy w górnej granicy obrotomierza, to jest on dla Ciebie. Silnik ten ma dokładnie pojemności skokowej 998 cc. Moc niebezpiecznie się zbliża do granicy 200 koni, tak że jest to naprawdę szybki motocykl.

Kawasaki ZX-10R

Jazda i prowadzenie

Model ten jest względnie cięższy niż jego poprzednik, ale przez to jest znakomicie wyważony, aż trudno poznać. Formą motocykl jest cieńszy, niż poprzednik, tak że wygląda na lżejszy niż jest faktycznie. Rozstaw kół się nieznacznie zwiększył, z tego powodu właściwości jazdy są bardziej niezawodne a motocykl jest stabilniejszy niż wcześniej. Stabilność przy dużej prędkości jest wręcz niezwykła, a i na limicie motocykl zachowuję się przewidywalnie oraz pewnie.

Kawasaki ZX-10R

Wyposażenie

Za swoje pieniądze dostaniesz wszystko, co byś oczekiwał od podobnego motocykla. Do standardowego wyposażenia, należą m.in. promieniowe hamulce, arkuszowe tarcze, całkowite ustawienie resorowania, przednie i tylne amortyzatory Ohlins oraz sportowy tłumik. Następnie znajdziesz w nim także znakomitą deskę rozdzielczą z komputerem pokładowym oraz nowy system startowy, dzięki któremu uruchomisz silnik nawet w najcięższych warunkach.

Kawasaki ZX-10R

Jakość i niezawodność

Względem tego, że jest to zupełnie nowy motocykl, o jakości nie ma sensu mówić. Oczywiście jest znakomita. Już poprzedni model nie miał żadnych problemów z niezawodnością, tak że tutaj będzie to samo. Silnik jest prawie, że niezniszczalny i faktycznie wytrzyma nawet najgorsze traktowanie. Naprawdę dostaniesz rewelacyjna jakość. W swojej klasie jest on jednym z motocykli, stworzonych na najwyższej jakości.

Kawasaki ZX-10R

Cena

Cena Kawasaki ZX-10R jest porównywalna z konkurencją, tylko że motocykl ten ma rewelacyjne wyposażenie oraz znakomita konstrukcję, tak że jest o włos lepsza od maszyn konkurencji. Cena to około 9000 funtów (około 40 tys. PLN), największym konkurentem jest Honda, która ma trochę niższą cenę, ale za to ma o wiele gorsze wyposażenie.

Kawasaki ZX-10R

Historia modelu

2008: Kawasaki ZX-10R został wprowadzony na rynek

Kawasaki ZX-10R

Podsumowanie

Nowy Kawasaki ZX-10R jest bezsprzecznie najszybszym motocyklem ze wszystkich motorów z silnikiem około 1000cc. Dodatkowo ma wyśmienite właściwości jazdy oraz dobre wyposażenie. Prowadzenie jest naprawdę znakomite, trochę ostrożności i może nią kierować zupełnie zaczynający jeździec.

Kawasaki ZX-10R

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 5

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Kawasaki ZX-10R


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.