Naprzód Honda F6C Valkyrie

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda F6C Valkyrie

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Honda F6C Valkyrie naprawdę się udała. Jest to prawdziwy okręt drogowy, na którym się jeździ naprawdę bezpiecznie. Główną wygodą są doskonałe właściwości jazdy, wygodne siodło i znakomity silnik.

Silnik

Motocykl Honda F6C napędzany jest silnikiem V-Twin o pojemności 1520cc, który daje moc 100 koni i moment obrotowy 117 Nm. Moc jest wystarczająca a zaciąg jest niemalże doskonały, silnik jest aż bezsensownie cichy, także nici z gazowania. Nawet przy wysokich obrotach nie masz co liczyć na agresywny dźwięk. Skrzynia biegów jest 5-cio stopniowa i dzięki niej osiąga on prędkość 190 km/h. Zużycie jest trochę wyższe i z pełnym bakiem możesz jechać aż 200 km.

Honda F6C Valkyrie

Jazda i prowadzenie

W tej kategorii Honda F6C bardzo nas zaskoczyła. Jest ona wielka i masywna, a i tak jest zaskakująco zwinna i ruchliwa. Dodatkowo w zakrętach jest bardzo pewna, a komfort jazdy jest na bardzo wysokim poziomie. Amortyzatory bardzo dobrze radzą sobie z różnymi dziurami i nierównościami, także jazda po mieście nie będzie sprawiała problemów, będzie ona sama przyjemnością. Wprawdzie motocykl nie należy do najszybszych, ale swoją majestatycznością przebija wszystko dodatkowo siedzenie jest bardzo wygodne.

Honda F6C Valkyrie

Honda F6C Valkyrie

Wyposażenie

Kolejne miłe zaskoczenie. Motocykl posiada naprawdę duże i niezawodne hamulce, masywne widelce i znakomite siodło dwa dwóch osób. Deska rozdzielcza jest bardzo przejrzysta, a wszystko jest bardzo dobrze czytelne nawet przy słońcu. Za dopłatą możesz dokupić wiele dodatków i to bardzo funkcjonalnych. Pozostałe wyposażenie nie jest aż tak ważne, ale doradzamy dokupić torbę na bagaże.

Honda F6C Valkyrie

Jakość i niezawodność

W tej kategorii wystarczy powiedzieć tylko jedno słowo. Znakomicie. Jakość użytych materiałów jest na wysokim ponad standardowym poziomie, tak samo jak wykończenie. Wszystko jest, gdzie być powinno. Silnik, hamulce i lakier wytrzyma bez problemów 160 tysięcy kilometrów, co jest znakomite. Razem z jakością idzie także niezawodność. Mechaniczne i elektroniczne usterki są raczej wyjątkiem i wystarczy dokonywać tylko podstawowych wymian oleju i filtrów, Honda F6C będzie sprawna naprawdę długo.

Honda F6C Valkyrie

Honda F6C Valkyrie

Cena

Obecnie motocykl się już nie sprzedaje, ale jeszcze trzy lata temu jego cena podstawowa wynosiła prawie 40 tys. Było to taniej niż u konkurencji i właśnie, dlatego się on tak dobrze sprzedawał. Jeśli naprawdę za nim tęsknisz możesz go dostać w komisach lub przez ogłoszenia osób prywatnych. Cena za modele używane jest w granicach od 3700 do 8100 funtów (około 15 tys. do 35 tys.). Dzięki dobremu wykończeniu i dużej niezawodności bez problemów i obaw możesz go kupić w komisie.

Honda F6C Valkyrie

Podsumowanie

Honda F6C Valkyrie naprawdę się udała. Jest to prawdziwy okręt drogowy, na którym się jeździ naprawdę bezpiecznie. Główną wygodą są doskonałe właściwości jazdy, wygodne siodło i znakomity silnik. Cena jest bardzo przyjazna i to z bardzo bogatym wyposażeniem. Nie mniej jednak trochę problemów może stwarzać manipulacja, ponieważ motocykl ma dużą wagę. Bardzo się nam podobał także jego retro wygląd.

Honda F6C Valkyrie

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 26

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Honda F6C Valkyrie


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.