Naprzód Moto Guzzi 1200 Sport

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Moto Guzzi 1200 Sport

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Moto Guzzi 1200 Sport jest nawet na ponad przeciętnym poziomie, motocykl charakteryzuje się przede wszystkim udanym designem oraz wspaniałym wyposażeniem. Właściwości jazdy nie są najlepsze, silnik jest wprawdzie niezawodny...

Silnik

Najnowsza wersja motocykla Moto Guzzi 1200 Sport posiada nowoczesny silnik o pojemności 1151cc, który daje najwyższą moc 95 koni oraz moment obrotowy 100 Nm. Moc jest tak akurat, także nie oczekuj żadnego gwałtownego przyspieszenia, przygotuj się raczej na spokojną jazdę. W przeciwieństwie do tego, odgłos silnika jest bardzo sportowy, głównie podczas ostatniej części obrotomierza. Skrzynia biegów ma sześć stopni, jest dokładna jak zegarek, a prędkość maksymalna wynosi 210 km/h.

Moto Guzzi 1200 Sport

Jada i prowadzenie

Jest to niby oldschoolowy motocykl, który jest całkiem ciężki (waży 230 kg) i dzięki temu właściwości jazdy są bardzo stabilne, głównie podczas bezpośredniego kierunku jazdy lub gwałtownym hamowaniu. Na ostrych zakrętach już tak dobrze nie jest, ale oczywiście nauczysz się je pokonywać ze spokojem. Resorowanie jest nastawione raczej na komfort, także Moto Guzzi 1200 Sport znakomicie nadaje się na długie podróże. Bardzo się nam podobały hamulce, które nie tylko są ostre, ale także wytrzymałe prawie niezniszczalne.

Moto Guzzi 1200 Sport

Wyposażenie

Można by powiedzieć, że w tej kategorii Moto Guzzi 1200 Sport jest Bentleyem wśród motocykli. Motocykl posiada wiele luksusowych i stylowych dodatków, także z pewnością każdy się za nim obejrzy i będziesz z niego dumny. Jedyna rzecz, która trochę nas zawiodła i popsuła całkowity jego elegancki wygląd to plastikowe lusterka i przednie światło, które się za bardzo nie udało. Deska rozdzielcza posiada trzy analogowe zegary oraz cyfrowy komputer, deska rozdzielcza jest bardzo przejrzysta i znakomicie czytelna nawet przy bezpośrednim słońcu.

Moto Guzzi 1200 Sport

Moto Guzzi 1200 Sport

Jakość i niezawodność

W tej kategorii motocykl jest tylko przeciętny. Użyte materiały są na dobrym poziomie, ale czasami można zauważyć braki w wykończeniu, co nie jest przyjemne. W ostatnich latach firma ta trochę się pogorszyła, w obrębie wykończenia, powinna się polepszyć i być chociaż na poziomie marki Aprilia. Jednak z drugiej strony niezawodność silnika, hamulców i resorowania jest bardzo dobra, także trochę to rekompensuje wady Moto Guzzi 1200 Sport. Awarie mechaniczne są raczej wyjątkiem.

Moto Guzzi 1200 Sport

Cena

Cena podstawowa w Wielkiej Brytanii wynosi 7700 funtów (około 33 tys. PLN). Nie jest to aż tak dużo, ale niektóre motocykle konkurencyjnych marek są w tej cenie o wiele lepsze. Najwięksi konkurenci od Hondy i Triumpha mają podobną cenę, ale nie mają aż tak dobrego wyposażenia. Ale oczywiście mają lepsze właściwości jazdy i podobny stopień niezawodności, także decyzja jest bardzo trudna, a bardzo często decyduje wygląd, który w Moro Guzzi jest bardzo udany.

Moto Guzzi 1200 Sport

Moto Guzzi 1200 Sport

Podsumowanie

Moto Guzzi 1200 Sport jest nawet na ponad przeciętnym poziomie, motocykl charakteryzuje się przede wszystkim udanym designem oraz wspaniałym wyposażeniem. Właściwości jazdy nie są najlepsze, silnik jest wprawdzie niezawodny, ale parę dodatkowych koni z pewnością by mu nie zaszkodziło. Kolejną bardzo udaną rzeczą są hamulce, które sa parwie niezniszczalne. Nie mniej jednak za podobną sumę możesz kupić taki sam albo i lepszy motocykl od konkurencji.

Moto Guzzi 1200 Sport

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 3

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Moto Guzzi 1200 Sport


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.