Naprzód CCM 644E Trail

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

CCM 644E Trail

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Omawiany motocykl jest pełen kontrastów. Z jednej strony oferuje dobry silnik, zrównoważone własności jazdy zarówno na ulicy, jak i w terenie oraz całkiem dobre wyposażenie.

Silnik

Napęd motocykla CCM 644E Trail zapewnia silnik SOHC o pojemności skokowej 644cc, który chłodzony jest częściowo powietrzem, a częściowo olejem.Chodzi o silnik SOHC, który rozwija maksymalną moc 53 KM i moment obrotowy 50Nm. Może nie jest to jakiś imponujący wynik, ale jak na enduro to nawet więcej niż wystarczająco. Wielkim plusem tej jednostki napędowej jest bardzo zrównoważony bieg i po prostu minimum wibracji. Skrzynia biegów ma pięć stopni, maksymalna prędkość wynosi 176 km/h.

CCM 644E Trail

Jazda i prowadzenie

CCM 644E jest łatwy w obsłudze i całkiem stabilny na wyższych prędkościach około 130 km/h. Gorzej było, kiedy chcieliśmy dojść do najwyższej prędkości, do tego czasu wszystko było w porządku. Motocykl jest odpowiednio zrównoważony zarówno na tradycyjnej asfaltowej drodze, jak i w terenie. A to głównie dzięki regulowanemu zawieszeniu od firmy WP. Podobały nam się również hamulce, które pochodzą od firmy Brembo, co oznacza ponadprzeciętną jakość i wytrzymałość.

CCM 644E Trail

CCM 644E Trail

Wyposażenie

Znajdziesz tu wiele oryginalnych firmowych części, takich jak wspomniane hamulce Brembo, zawieszenie WP i kierownica Renthal. Z drugiej strony, deska rozdzielcza jest bardzo mała, a przez to mało czytelna i nieprzejrzysta. Poza tym pod względem wyposażenia wszystko było w porządku. Biorąc pod uwagę fakt, że częściowo jest to ręcznie wykonany brytyjski motocykl, wyposażenie jest naprawdę dobre.

CCM 644E Trail

Jakość i niezawodność

Tutaj już byliśmy mniej zadowoleni. Jakość wykonanych materiałów znajduje się poniżej średniej, widać starania producenta, żeby oszczędzić gdzie tylko się da. Byle jakie wykonanie sprawia, że motocykl sprawia kiepskie wrażenie, co odbija się również na niezawodności. Pewnych mechanicznych usterek raczej nie unikniesz, jedynym pocieszeniem jest mała ilość elektroniki. Najwięcej problemów tworzą modele wyprodukowane w latach 2003 - 2004.

CCM 644E Trail

CCM 644E Trail

Podsumowanie

Omawiany motocykl jest pełen kontrastów. Z jednej strony oferuje dobry silnik, zrównoważone własności jazdy zarówno na ulicy, jak i w terenie oraz całkiem dobre wyposażenie. Jeśli jednak chodzi o wykonanie, jakość i niezawodność to CCM 644E Trail już tak dobrze nie wypada, należy spodziewać się częstych i nieprzyjemnych usterek. Cena nowego modelu w Wielkiej Brytanii oscyluje wokół 4600 funtów (ok. 22 tys. PLN). Modele używane można kupić za 6 200 – 16 000 PLN.

CCM 644E Trail

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu CCM 644E Trail


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.