Naprzód Laverda 750

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Laverda 750

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Ten włoski motocykl jest idealnym przykładem przeciętności. Jedyną rzeczą wykraczającą ponad ten poziom są własności jazdy. Silnik jest wystarczająco efektywny, jest jednak źle uregulowany.

Silnik

Napęd motocyklu Laverda 750 zapewnia chłodzony płynem silnik o pojemności 747cc, który rozwija największą moc 91 KM i moment obrotowy 75 Nm. Niestety, na średnich obrotach jest dość niewyraźny, cały swój potencjał demonstruje dopiero od granicy 7000 obr/min. Maksymalna prędkość wynosi 225 km/h, co jest zasługą dobrej, lecz odrobinę nieprecyzyjnej sześciostopniowej skrzyni biegów. 16-litrowy bak jest wystarczająco duży, motocykl ma dojazd 220 km.

Laverda 750

Jazda i prowadzenie

Pod tym względem byliśmy bardzo mile zaskoczeni. Motocykl jest niezwykle stabilny również w wyższych prędkościach lub przy gwałtownym hamowaniu, jest po prostu idealnie zrównoważony w każdych okolicznościach. Doskonałe zawieszenie pochodzi od firmy Paioli, nastawione jest dokładnie między komfortem i przyczepnością. Rama nie wyglądała na zbyt pewną, ale nie odbija się to na zachowaniu motoru podczas jazdy. Hamulce o średnicy 320mm z przodu i 245mm z tyłu są oczywiście tarczowe.

Laverda 750

Wyposażenie

Tutaj wszystko znajduje się w najlepszym porządku. Motocykl posiada wystarczającą ilość firmowych elementów, takich jak hamulce Brembo, karbonowy wydech Termignoni i wspomniane zawieszenie Paioli. Ucieszyła nas niska waga motoru, która wynosi 185 kg, dzięki czemu reakcja na dodanie gazu lub zmianę kierunku jazdy jest naprawdę szybka. Siedzenie nie jest zbyt wygodne, dlatego lepiej unikać długich podróży.

Laverda 750

Jakość i niezawodność

Tutaj nie byliśmy ani mile zaskoczeni ani rozczarowani. Wszystko znajduje się na średnim poziomie, również jakość materiałów i całe wykonanie. Jeśli chodzi o niezawodność, dużo zależy od egzemplarza, który dostaniesz. Ale i tak o motor ten trzeba wyjątkowo dbać, w przeciwnym razie nie będzie długo służył. Jeśli jednak będziesz go regularnie pielęgnować, Laverda 750 naprawdę sporo wytrzyma.

Laverda 750

Podsumowanie

Ten włoski motocykl jest idealnym przykładem przeciętności. Jedyną rzeczą wykraczającą ponad ten poziom są własności jazdy. Silnik jest wystarczająco efektywny, jest jednak źle uregulowany. Wyposażenie jest dość dobre, ale nie zachwycające, jakość wykonania jest trochę w tyle za całkowitym efektem.

Laverda 750

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 5

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Laverda 750


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.