Naprzód MV Agusta Brutale 1078RR

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MV Agusta Brutale 1078RR

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

MV Agusta Brutale 1078RR zachwyciła nas praktycznie z każdej strony i nie bez powodów można ją uważać za jeden z najlepszych motorów w swojej klasie. Jest dobra praktycznie we wszystkim.

Silnik

Za napęd nowego motocyklu MV Agusta Brutale 1078RR jest odpowiedzialny czterocylinder o pojemności 1078,4 cc, który osiąga największą moc 154 konie przy 10700 obr/min i momencie obrotowym 116 Nm. Jest to jeden z najlepszych motorów które możecie zdobyć na rynku. Zachwyci was zarówno swoimi możliwościami jak i dźwiękiem jaki produkuje silnik. Skrzynia biegów posiada sześć stopni, jest bardzo dokładna i pozwala na osiągnięcie prędkości do 267 km/h.

MV Agusta Brutale 1078RR

Jazda i kierowanie

Nowa amortyzacja wykonuje naprawdę dobrą pracę i gwarantuje 100% komfort przy niemal idealnej przyczepności. Na dobrej drodze MV Agusta trzyma się powierzchni i nie zaskoczą go ani większe koleiny, które motor dość dobrze filtruje. Na świetną przyczepność mają wpływ także opony Pirelli Super Corsa. Ale przyjemności doznaliśmy także podczas wolniejszej przejażdżki po mieście, dzięki wygodnemu siodełku oraz świetnej pracy silnika. Za hamowanie odpwiadają mocne hamulce Brembo, które mają średnicę tarcz 320 mm z przodu oraz 220 mm z tyłu.

MV Agusta Brutale 1078RR

MV Agusta Brutale 1078RR

Wyposażenie

MV Agusta Brutale wyposażona jest w wiele części firmowych. Oprócz wyżej już wymienionych hamulcy Brembo, znajdziecie tu także tłumik Sachs oraz widełki 50mm firmy Marzocchi. Wygodne siodełko umieszczone jest na wysokości 805mm, a zbiornik ma pojemność 18 litrów. Deska rozdzielcza jest idealnie przejrzysta i składa się z anologowego obrotomierza oraz z cyfrowego szybkościomierza. Czytelność obu zegarów jest idealna nawet na bezpośrednim świetle słonecznym. Oczywiście deska posiada także komputer pokładowy. Rozmiary kół to 120/70 x 17-cala z przodu oraz 190/55 x 17-cala z tyłu.

MV Agusta Brutale 1078RR

MV Agusta Brutale 1078RR

Jakość i opracowanie

Jakość opracowania jest praktycznie idealna i pod tym względem nie znaleźliśmy w motorze żadnego, nawet najmniejszego niedociągnięcia. Firma Agusta jest już od jakiegoś czasu częścią firmy Harley-Davidson, co wyraźnie odbiło się na jakości oraz opracowaniu. Dzięki wykorzystaniu wielu wysokiej jakości elementów i części nie musicie obawiać się o ich wytrzymałość. Silnik oraz hamulce powinny wytrzymać wiele kilometrów. Podczas testu nie pojawił się także najmniejszy problem z elektroniką.

MV Agusta Brutale 1078RR

MV Agusta Brutale 1078RR

Podsumowanie

MV Agusta Brutale 1078RR zachwyciła nas praktycznie z każdej strony i nie bez powodów można ją uważać za jeden z najlepszych motorów w swojej klasie. Jest dobra praktycznie we wszystkim. Silnik jest bardzo mocny, a motor posiada świetną przyczepność i jego reakcje są po prostu idealne. Sama jazda należy do niezwykłych przyjemności i to na idealnej powierzchni, jak i na gorszej drodze. Na pewno będziecie żałować inwestycji, która nie należy do najniższych.

MV Agusta Brutale 1078RR

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu MV Agusta Brutale 1078RR


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.