Naprzód Husqvarna SM570R

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husqvarna SM570R

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Jeżeli nigdy do tej pory nie prowadziliście motoru wyposażonego w podobny silnik, prawdopodobnie będziecie bardzo zaskoczeni. Silnik produkuje dużo wibracji do czego bardzo ciężko jest się przyzwyczaić.

Silnik

Jeżeli nigdy do tej pory nie prowadziliście motoru wyposażonego w podobny silnik, prawdopodobnie będziecie bardzo zaskoczeni. Silnik produkuje dużo wibracji do czego bardzo ciężko jest się przyzwyczaić. Silnik ma pojemność 576cc, jego największa moc to 52 konie, a moment obrotowy to 52 Nm. Skrzynia biegów ma sześć dokładnych stopni i dzięki niej można osiągnąć największą prędkość 185 km/h. Przyśpieszenie z 0 na 1/4 mili przebiegnie w czasie 13.4 s.

Husqvarna SM570R

Jazda i opanowanie

Wydaje się dość dziwnym, że motor wyposażony w koła przeznaczone do jazdy po autostrdzie oraz w opony przygotowane do jazdy po wilgotnym podłożu bardzo dobrze się sprawdzają i podczas jazdy po normalnej drodze, co staje się możliwe właśnie u Husqvarna SM610. Dzięki szerokiej kierownicy oraz niskiej wadze, motor powinien być bardzo szybki oraz stabilny na ostrzejszych zakrętach. Za hamowanie odpowiadają hamulce tarczowe o średnicy tarcz 320mm z przodu oraz 220mm z tyłu. Rozmiary opon to 120/70 x 17 z przodu i 150/60 x 17 z tyłu.

Husqvarna SM570R

Husqvarna SM570R

Wyposażenie

Nie oczekujcie od Husqvarny SM610 żadnego luksusowego wyposażenia. Znajdziecie w nim to, czego naprawdę będziecie potrzebowali. Siodełko nie jest niestety wygodne, dlatego do pokonywania większych odległości motor niezbyt się nadaje. Podczas dłuższego podróżowania może także przeszkadzać mała pojemnośc zbiornika, który ma tylko 12 litrów, co gwarantuje przejazd ok. 170 km, dlatego dość często czeka was tankowanie. Jego waga bez żadnego obłożenia wynosi 142kg, a siodełko umieszczone jest na wysokości 910mm. Deska rozdzielcza jest w pełni cyfrowa, a do tego przejrzysta, chociaż na bezpośrednim słońcu jest gorzej czytelna.

Husqvarna SM570R

Husqvarna SM570R

Jakość i opracowanie

Wszystkie części motoru są naprawdę wysokiej jakości, do czego firma Husqvarna dąży już wiele lat. Do najlepszych części motoru należy zaliczyć silnik, który nie wymaga zwiększonego zainteresowania oraz opieki, a dzięki niemu SM610 jest w stanie pokonać wiele kilometrów. Byliśmy zadowoleni także z mocnych i praktycznie niezniszczalnych hamulców, które wytrwają i brutalniejsze obchodzenie się z nimi.

Husqvarna SM570R

Husqvarna SM570R

Podsumowanie

Husqvarna SM610 to naprawdę świetny motor na drogi. Byliśmy zadowoleni z wielu możliwości oraz z jakości podróżowania, która jest jeszcze okraszona udany wyglądem. Silnik należy do najlepszych w swojej kategorii chociaż produkuje całkiem dużo nieprzyjemnych wibracji. Sama jazda jest bardzo przyjemna i pod tym względem można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych modeli w swojej klasie. Na rynku brytyjskim jest do kupienia za 5900 funtów.

Husqvarna SM570R

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Husqvarna SM570R


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.