Naprzód Husqvarna SM610

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husqvarna SM610

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Husqvarna SM610 to naprawdę świetny motor drogowy. Byliśmy zadowoleni z wielu możliwości oraz z jakości podróżowania, która jest jeszcze okraszona udanym wyglądem. Silnik należy do najlepszych w swojej kategorii chociaż produkuje całkiem dużo wibracji.

Silnik

Jeżeli nigdy do tej pory nie prowadziliście motoru wyposażonego w podobny silnik, prawdopodobnie będziecie bardzo zaskoczeni. Silnik produkuje dużo wibracji do czego bardzo ciężko jest się przyzwyczaić. Silnik ma pojemność 576cc, jego największa moc to 52 konie mechaniczne, a moment obrotowy to 52 Nm. Skrzynia biegów ma sześć dokładnych stopni i dzięki niej można osiągnąć największą prędkość 185 km/h. Przyśpieszenie z 0 na 1/4 mili przebiegnie w czasie 13.4 s.

Husqvarna SM610

Jazda i kierowanie

Wydaje się dość dziwnym, że motor wyposażony w koła przeznaczone do jazdy po autostradzie oraz w opony przygotowane do jazdy po wilgotnym podłożu bardzo dobrze się sprawdzają i podczas jazdy po normalnej drodze. Staje się to możliwe właśnie u Husqvarny SM610. Dzięki szerokiej kierownicy oraz niskiej wadze, motor powinien być bardzo szybki oraz stabilny na ostrzejszych zakrętach. Za hamowanie odpowiadają hamulce tarczowe o średnicy tarcz 320mm z przodu oraz 220mm z tyłu. Rozmiary opon to 120/70 x 17 z przodu i 150/60 x 17 z tyłu.

Husqvarna SM610

Husqvarna SM610

Wyposażenie

Nie oczekujcie od Husqvarny SM610 żadnego luksusowego wyposażenia. Znajdziecie w nim to, czego naprawdę będziecie potrzebowali. Siodełko nie jest niestety wygodne, dlatego do pokonywania większych odległości motor niezbyt się nadaje. Podczas dłuższego podróżowania może także przeszkadzać mała pojemnośc zbiornika, który ma tylko 12 litrów, co gwarantuje przejazd ok. 170 km, dlatego dość często czeka was tankowanie. Jego waga bez żadnego obłożenia wynosi 142kg, a siodełko umieszczone jest na wysokości 910mm. Deska rozdzielcza jest w pełni cyfrowa, a do tego przejrzysta, chociaż na bezpośrednim słońcu jest gorzej czytelna.

Husqvarna SM610

Husqvarna SM610

Jakość i opracowanie

Wszystkie części motoru są naprawdę wysokiej jakości, do czego firma Husqvarna dąży już wiele lat. Do najlepszych części motoru należy zaliczyć silnik, który nie wymaga zwiększonej opieki, a dzięki niemu SM610 jest w stanie pokonać wiele kilometrów. Byliśmy zadowoleni także z mocnych i praktycznie niezniszczalnych hamulców, które wytrwają i brutalniejsze obchodzenie się z nimi.

Husqvarna SM610

Husqvarna SM610

Podsumowanie

Husqvarna SM610 to naprawdę świetny motor drogowy. Byliśmy zadowoleni z wielu możliwości oraz z jakości podróżowania, która jest jeszcze okraszona udanym wyglądem. Silnik należy do najlepszych w swojej kategorii chociaż produkuje całkiem dużo wibracji. Sama jazda jest bardzo przyjemna i pod tym względem można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych modeli w swojej klasie. Na rynku brytyjskim jest do kupienia za 5900 funtów.

Husqvarna SM610

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 2

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Husqvarna SM610


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.