BMW


Naprzód BMW G series

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW G series

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Seria G jest znana na całym świecie, do czego na pewno przyczyniło się dopracowanie całości i staranność w wyborze elementów oraz części. Silnik nie należy do najnowocześniejszych, ale działa bez najmniejszego problemu i możecie mu w zupełności zaufać

Silnik

Za napęd motoru BMW G650 jest dopowiedzialny silnik o pojemności 652cc, który osiąga najwyższą moc 52 koni oraz 60 Nm. Jest to jednocylindrowy silnik Rotax, który został wyprodukowany w Austrii. Dobrze reaguje już przy średnich obrotach i został wyposażony w szerokie pasmo obrotów. Jego jedynym dostrzegalnym minusem jest produkcja wibracji, która przy dużych obrotach jest dość wyraźna. Skrzynia biegów posiada 5 stopni, które wchodzą bez najmniejszego problemu.

BMW G series

Jazda i opanowanie

BMW G650 został stwożony przede wszystkim do zabawy. Cechy jazdy są świetne, motor chętnie zatacza oraz posiada dobrą przyczepność do podłoża. Wersja G650 XCountry jest bardziej nastawiona na komfort, ale nie znaczy to, że pozbawiona jest wyżej wymienionych cech. Za hamowanie odpowiedają hamulce tarczowe, które w każdej wersji mają różną średnicę tarcz, ale z tyłu jest to 240mm w każdej wersji.

BMW G series

BMW G series

Wyposażenie

Wszystkie modele z serii G wyposażone są w widełki USD o średnicy 45mm. W każdym modelu znajdziecie różnice w wyposażeniu, głównie w amortyzacji. Wszystkie modele mają bardzo mały zbiornik o pojemności zaledwie 9.5 litra (to oznacza przejazd ok. 150 km), dlatego nie popełnicie błędu, jak będziecie wozić ze sobą kanister z conajmniej 5 litrami dodatkowego paliwa. W każdym modelu możecie inaczej ustawić amortyzatory, co oznacza ustawienie ich pod swoje potrzeby i wyobrażenie. Pojedyncze modele różnią się także deską rozdzielczą, która jest nastawiona przede wszystkim na czytelność i prostą obsługę.

BMW G series

BMW G series

Jakość i opracowanie

Silnik ma już trochę za sobą i z pewnością nie należy do najnowocześniejszych, ale został poddany wielu udoskonaleniom dzięki czemu zwiększyła się jego jakość. Pod względem jakości nie mieliśmy mu nic do zarzucenia, a ponieważ chodzi o BMW, możecie liczyć także na świetne materiały. Ze względu na to, że umieszczono w nim wiele elementów firmowych, nie musicie się bać o jakość pojedynczych części wyposażenia.

BMW G series

BMW G series

Podsumowanie

Seria G jest znana na całym świecie, do czego na pewno przyczyniło się dopracowanie całości i staranność w wyborze elementów oraz części. Silnik nie należy do najnowocześniejszych, ale działa bez najmniejszego problemu i możecie mu w zupełności zaufać. W każdym modelu tej serii można zauważyć sporo różnic, ale w każdym przypadku jest to wysoki poziom oraz świetne dopracowanie w każdym modelu. Jedynym minusem w przypadku każdego z nich jest mała pojemność zbiornika paliwa.

BMW G series

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu BMW G series


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.