Naprzód Buell Ulysses XB12XT 2009

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Buell Ulysses XB12XT 2009

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

W porównaniu do poprzednich wersji w Buellu Ulysses XB12XT znajdziecie wiele udoskonaleń oraz nowych elementów, ale nawet tego motoru nie ominęły małe niedociągnięcia. Do tych najwyraźniejszych należy zaliczyć duże zużycie paliwa oraz niezbyt wysoką jakoś

Silnik

Silnik o pojemności 1203cc Thunderstorm charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi obrotami oraz spokojną pracą do granicy 115 km/h. Największa moc to 103 konie oraz 114 Nm. Reaguje świetnie już na średnich obrotach, ale ma i swoje minusy. Jedym z nich jest chłodzenie powietrzem, a ponieważ silnik produkuje całkiem dużo ciepła wydaje nam się, że chłodzenie płynem byłoby odpowiedniejsze. Do kolejnych minusów należy zaliczyć wyższe zużycie paliwa, ponieważ Buell Ulysses XB12XT nie należy do zbyt lekkich motorów.

Buell Ulysses XB12XT 2009

Jazda i opanowanie

Model oparty jest o amortyzatory Show, które wykonują naprawdę dobrą robotę. Co więcej, można je dobrowolnie ustawiać według swoich preferencji. Jego stabilność jest dobra i bardzo spodobała nam się świetne filtrowanie nawet niewielkich nierówności. Siedzenie jest wystarczająco komfortowe i bez obaw możecie wybrać się nawet w daleką podróż, do której jest Ulysses przeznaczony. Za hamowanie odpowiadają hamulce tarczowe o średnicy tarcz 375 mm z przodu oraz 240 mm z tyłu. Są bardzo mocne i prawie wogóle się nie psują.

Buell Ulysses XB12XT 2009

Buell Ulysses XB12XT 2009

Wyposażenie

Wyposażenie można zaliczyć do głównych plusów tego motoru. Znajdziecie w nim wiele firmowych części. Wygodne siodełko umiesczone jest na wysokości 780mm, a zbiornik ma pojemność 16.7 litrów. Motor posiada także całkiem sporo miejsca na bagaże. Byliśmy bardzo zadowoleni z deski rozdzielczej, która składa się z klasycznych analogowych zegarów, które są idealnie czytelne i na bezpośrednim świetle. Do ciekawostek należy zaliczyć 12v kontakt, potężne ochraniacze na ręce oraz świetne rączki kierownicy, za która siedzi się bardzo wygodnie.

Buell Ulysses XB12XT 2009

Buell Ulysses XB12XT 2009

Jakość i opracowanie

Pod tym względem oczekiwaliśmy znacznie więcej. Myśleliśmy, że materiały będą znacznie wyższej jakości i najwięcej obiekcji mieliśmy do systemu wydechowego, który jest bardzo podatny na korozję. Inne elementy nie powinny szwankować i możecie być spokojni przede wszystkim z silnikiem oraz hamulcami. Nie wyniknęły żadne problemu z elektroniką i mamy nadzieję, że dopiero po jakimś czasie nie wypłyną na wierzch. Powinniście się o niego dość starać, aby wam długo wytrzymał.

Buell Ulysses XB12XT 2009

Buell Ulysses XB12XT 2009

Podsumowanie

W porównaniu do poprzednich wersji w Buellu Ulysses XB12XT znajdziecie wiele udoskonaleń oraz nowych elementów, ale nawet tego motoru nie ominęły małe niedociągnięcia. Do tych najwyraźniejszych należy zaliczyć duże zużycie paliwa oraz niezbyt wysoką jakość wykorzystanych komponentów. Silnik jest wystarczająco mocny, sama jazda jest stabilna, a wyposażenie jest bardzo bogate. Podsumowując: jest to motor zaliczany do wyższych kategorii, który na pewno znajdzie swoich wiernych użytkowników.

Buell Ulysses XB12XT 2009

Buell Ulysses XB12XT 2009

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 3

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Buell Ulysses XB12XT 2009


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.