Naprzód Aprilia RX50

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Aprilia RX50

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Aprilia RX50 jest jednym z najlepszych motorów w swojej kategorii, chociaż nie jest najnowszym produktem. Byliśmy zadowoleni z dobrej jakości silnika, którym nie trzeba się jakoś specjalnie opiekować.

Silnik

Jednocylindrowy silnik w motorze Aprilia RX50 posiada co prawda pojemność jedynie 49cc, ale nie ujmuje to na jego jakości. Z takiej pojemności udało się osiągnąć 6 koni oraz 12 Nm, co motorowi tego typu w zupełności wystarczy. Co prawda silnik produkuje trochę nieprzyjemnych wibracji, ale nie wpływa to zasadniczo na przyjemność samej jazdy. Największą szybkość jaką może osiągnąć, to 80 km/h za który jest odpowiedzialna dokładna jak szwajcarski zegarek skrzynia biegów wyposażona w sześć biegów.

Aprilia RX50

Jazda i opanowanie

Aprilia RX50 zdecydowanie lepiej będzie się czuła na dobrej drodze, niż na polnej ścieżce. Na drodze całkiem nieźle filtruje nierówności i z ochotą zakręca. Jego reakcja na zmianę kierunku jazdy jest natychmiastowa dzięki czemu możecie poszaleć (ale oczywiście z rozumem). Hamulce tarczowe umieszczone na obu kołach są zaskakująco mocne i reagują bardzo szybko, dlatego możecie na nie nadepnąć w ostatnim momencie, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie z dobrego dopracowania maszyny. Amortyzacja jest całkiem nieźle ustawiona.

Aprilia RX50

Aprilia RX50

Wyposażenie

Elektroniczny zapłon, spełnianie emisyjnych norm europejskich Euro 2, dokładna sześciostopniowa skrzynia biegów oraz dobrej jakości amortyzacja, składają się na całkiem bogate wyposażenie Aprilii. Hamulce tarczowe mają średnicę 230mm z przodu oraz 220mm z tyłu. Siedzenie jest umieszczone na wysokości 890mm, a zbiornik ma pojemność 9.9 litrów, co gwarantuje przejazd ok. 140 km. Już na pierwszy rzut oka spodobała nam się deska rozdzielcza, która wygląda całkiem nowocześnie i jest świetnie czytelna nawet na bezpośrednim świetle.

Aprilia RX50

Jakość i funkcjonowanie

Aprilia RX50 sprawia wrażenie profesjonalnego motoru przeznaczonego dla zawodowców. Jakość dopracownia jest na najwyższym poziomie i to samo można powiedzieć o materiałach, jakie zostały wykorzystane do jego budowy. W tych katgoriach ciężko szukalibyście poważnego konkurenta. Motor funkcjonuje bez najmniejszego problemu i podczas testu nie wyniknęła żadna nieprzyjemność. Dotyczy to przede wszystkim silnika, o który nie trzeba się jakoś specjalnie troszczyć, a i tak wytrzyma dużo.

Aprilia RX50

Aprilia RX50

Podsumowanie

Aprilia RX50 jest jednym z najlepszych motorów w swojej kategorii, chociaż nie jest najnowszym produktem. Byliśmy zadowoleni z dobrej jakości silnika, którym nie trzeba się jakoś specjalnie opiekować. Jazda jest bardzo wyrównana, motockyl znacznie bardziej się nadaje na autostradę niż do terennej jazdy, chociaż jego wygląd mówi zupełnie coś innego. Wyposażenie jest także wystarczające, jakość dopracowania oraz funkcjonowanie pojedynczych elementów jest bez zarzutu, a do jedynych minusów należy zaliczyć trochę wyższą cenę.

Aprilia RX50

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 5

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Aprilia RX50


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.