Naprzód Ducati 999

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ducati 999

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Ducati 999 to bardzo dobry motor, u którego przeważają pozytywne cechy nad negatywnymi. Oferuje bardzo dobry silnik, który brzmi świetnie, do tego całkiem niezłe wyposażenie, w którym na uwagę zasługuje przede wszystkim deska rozdzielcza.

Silnik

Za napęd motocyklu Ducati jest odpowiedzialny silnik o pojemności 998cc, którego najwyższą siłą jest 124 koni mechanicznych a moment obrotowy to 90 Nm. Silnik posiada sześciostopniową skrzynię biegów. Chodzi równo i bez problemu a do tego, dzięki systemowi wydechowemu Termignoni, wydaje bardzo przyjemny dźwięk. Motor osiąga maksymalną prędkość do 265 km/h.

Ducati 999

Jazda i opanowanie

Jeżeli tylko dysponujecie czasem, chęciami i umiejętnościami, istenieje możliwość ustawienia motoru według swoich własnych preferencji. Sama jazda nie należy do najprzyjemniejszych, co głównie się przejawia na nierównej drodze. Za to na dobrej drodze, będziecie mile zaskoczeni jego wspaniałym kontaktem z podłożem i łatwością oraz szybkością, z jaką motor zmienia kierunek jazdy. Za hamowanie odpowiedzialne są hamulce tarcowe o średnicy tarcz 2 x 320 mm z przodu i 240 mm z tyłu. Są bardzo mocne a do tego praktycznie niezniszczalne.

Ducati 999

Ducati 999

Wyposażenie

Z wyposażenia byliśmy także bardzo zadowoleni. Szczególnie do gustu nam przypadła bardzo prosta i skromna deska rozdzielcza, która ma lekko sportowy nalot. Zbudowana jest z analogowego obrotomierza oraz dużego ekranu LCD. Dzięki białemu podświetleniu, analogowy zegar jest bardzo czytelny i na bezpośrednim słońcu. Gorzej to wygląda z czytelnością ekranu LCD. Na ekranie wyswietlane są informacje z zegara pokładowego, jak np. zużycie paliwa, temperatura powietrza oraz temperatura oleju. Siodełko jest umieszczone na wysokości 780mm a zbiornik ma pojemność 15.5 litrów paliwa, co powinno wystarczyć na przejechanie ok 208 km.

Ducati 999

Ducati 999

Jakość i pewność

W 2005 roku Ducati 999 był jednym z najszybszych i jednym z najpewniejszych motorów w ofercie tej firmy. Do najlepszych części motoru możemy zaliczyć na pewno silnik oraz hamulce. Motor wymaga przeglądu jeden raz na 2 lata i jeżeli bedziecie się o niego dobrze starać, powinien wam długo wytrzymać. Doceniliśmy dość grubą warstwę lakieru, która jest bardzo wytrzymała na niesprzyjające warunki klimatyczne.

Ducati 999

Ducati 999

Werdykt

Ducati 999 to bardzo dobry motor, u którego przeważają pozytywne cechy nad negatywnymi. Oferuje bardzo dobry silnik, który brzmi świetnie, do tego całkiem niezłe wyposażenie, w którym na uwagę zasługuje przede wszystkim deska rozdzielcza. Jeżeli będziecie dbali o motor, to powinien na bardzo długo zostać waszym wiernym kompanem.

Ducati 999

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 1

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Ducati 999


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.