Naprzód Triumph Speedmaster

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Triumph Speedmaster

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Nie jest to najbardziej doskonały motor, ale nie należy także do tych najgorszych. Silnik jest prawdopodobnie najsłabszą częścią motoru, ale mimo wszysto jest solidny i powinien długo wytrzymać.

Silnik

Za napęd motoru Triumph Speedmaster jest dopowiedzialny silnik o pojemności 865cc, którego najwyższą siłą jest 54 koni mechanicznych a moment obrotowy 69 Nm. Są to niezbyt zadowalające osiągi a silnik nie za bardzo nam przypadł go gustu. Skrzynia biegów jest sześciostopniowa a motor osiąga maksymalną szybkość do 176 km/h. Przyśpieszenie na 1/4 mili przebiega w czasie 15.1s. Reakcja motoru na dodanie gazu jest dość dobra a wibracje są na całkiem niskim poziomie.

Triumph Speedmaster

Jazda i kierowanie

Jazda jest stabilna prawie na każdym podłożu. Pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna a motorem kieruje się bardzo prosto i bezproblemowo. Zachowuje stabilność i przy bardzo szybkim hamowaniu lub przyśpieszaniu a to dzięki całkiem wysokiej wadze. Reakcja na dodanie gazu i zmiany kierunku jazdy, jest bardzo dobra. Motor jest wyposażony w hamulce o przekątnej tarcz 2x310mm z przodu i 285mm z tyłu.

Triumph Speedmaster

Triumph Speedmaster

Wyposażenie

Będziecie zadowoleni z jego wyposażenia, w którym znajdziecie wszystko to, co tylko będziecie potrzebować. Deska rozdzielcza jest czytelna i na bezpośrednim świetle. Przygotowana jest w stylu retro a dominuje w niej analogowy szybkościomierz. Bardzo wygodne siedzenie umieszczone jest na wysokości 720mm i nawet po długiej podróży nie będziecie czuć zmęczenia. Zbiornik ma pojemność 16.6 litrów paliwa, co powinno wystarczyć na przejechanie ok. 240 km. Lusterka są wystarczająco duże i gwarantują dobrą widoczność.

Triumph Speedmaster

Triumph Speedmaster

Jakość i pewność

Pewność została osiągnięta dzięki solidemu silnikowi, dobrym hamulcom oraz bezproblemowej elektronice. Oczywiście nie jest to na idealnym poziomie i odkryliśmy kilka niedociągnięć. Tym najwiekszym jest na pewno nie dość wytrzymały lakier, przez co motor całkiem szybko ulega korozjii, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli będziecie o Triumph Speedmaster wystarczająco się starać, odpłaci wam solidnością i na pewno was nie zawiedzie.

Triumph Speedmaster

Triumph Speedmaster

Werdykt

Nie jest to najbardziej doskonały motor, ale nie należy także do tych najgorszych. Silnik jest prawdopodobnie najsłabszą częścią motoru, ale mimo wszysto jest solidny i powinien długo wytrzymać. Jakość jazdy jest na wysokim poziomie i serwuje dużą dawę komfortu i stabilności. Jeżeli przyjrzymy sie wyposażeniu, to też nie jest się czym zachwycać, ale jest na słusznym poziomie. Najgorzej to wygląda z tendencją motocylu do korozji, dlatego powinniście się o niego odpowiednio dobrze starać.

Triumph Speedmaster

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 4

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Triumph Speedmaster


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.