BMW


Naprzód BMW K1200GT

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW K1200GT

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

BMW K1200GT z roku 2005 znacznie różni się od modeli wyprodukowanych w latach 2006 - 2008. Ostatnia generacja jest znacznie bardziej udana. Polepszyła się jakość jazdy oraz wyposażenie w znacznie nowocześniejsze elementy, jak chociażby w dynamiczny silnik

Silnik

Pierwsze modele motocyklu BMW K1200GT korzystały ze starszej wersji silnika, ale najnowsze modele wyposażone są w nowocześniejsze czterocylindry. Testowaliśmy model z silnikiem o pojemności 1157cc, który osiągał moc 152 koni oraz moment obrotowy 130 Nm, co daje naprawdę świetne wartości, a tym samym silnik jest znacznie dynamiczniejszy. Z przyśpieszeniem z 0 do 1/4 mili poradzi sobie w czasie 11.3s i możecie kontynuować aż do maksymalnej prędkości 264 km/h. Silnik jest mocny, co widac już na średnich obrotach. BMW K1200GT korzysta ze świetnej sześciostopniowej skrzyni biegów.

BMW K1200GT

Jazda i kierowanie

W porównaniu do poprzedniej generacji w BMW zmieniło się wiele rzeczy. Podczas dłuższych podróży K1200GT oferuje znacznie lepszy komfort jazdy, stabilność jest świetna zarówno przy dużych prędkościach jak i przy gwałtownym hamowniu czy przyśpieszaniu. Nowa generacja jest znacznie lżejsza, co wpłynęło na polepszenie manewrowania przy niższych obrotach. Motor emanuje pewnością, stabilnością oraz poczuciem bezpieczeństwa. Za hamowanie odpowiadają hamulce tarczowe o średnicy 2x 320mm z przodu i 294mm z tyłu.

BMW K1200GT

BMW K1200GT

Wyposażenie

Wyposażenie jest naprawdę niesamowite. Znajdziecie tu wszystko to, o czym tylko pomyślicie, że by wam się przydało. Wygodne siodelko umieszczone jest na wysokości 800mm, zbiornik ma pojemność 24 litry, co powinno wystarczyć na przejazd ok. 392 km. Nowoczesna deska rozdzielcza składa się z dwóch analogowych zegarów oraz ekranu LCD, który umieszczony jest pomiędzy nimi. Dość duże lusterka tylne oddają pełny obraz tego, co dzieje się za wami.

BMW K1200GT

BMW K1200GT

Jakość i wykonanie

Modele wyprodukowane w latach 2002 - 2005 pod względem jakości i wykonania zajmowały bardzo dobrą, ale nie najlepszą pozycję. Ten poziom osiągnęły dopiero modele wyprodukowane w 2006 roku. Poziom wykonania jest praktycznie doskonały i mógłby pojawić się problem ze znalezieniem w tej kategorii motoru o podobnej jakości. Silnik wymaga tylko podstawowej opieki a za to odpłaci się wam długą i bezproblemową współpracą. To samo można powiedzieć o hamulcach i amortyzatorach, które wykonują swoją pracę na piątkę. BMW jest odporne na korozję.

BMW K1200GT

BMW K1200GT

Podsumowanie

BMW K1200GT z roku 2005 znacznie różni się od modeli wyprodukowanych w latach 2006 - 2008. Ostatnia generacja jest znacznie bardziej udana. Polepszyła się jakość jazdy oraz wyposażenie w znacznie nowocześniejsze elementy, jak chociażby w bardzo dynamiczny silnik. Jazda jest bardzo wyważona, możecie wybrać się w dłuższą podróż, podczas której na pewno docenicie ten świetny silnik. Jeżli zagwaruntujecie mu podstawową opiekę, BMW K1200GT będzie wam bardzo długo służyło.

BMW K1200GT

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 5

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu BMW K1200GT


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.