Naprzód Suzuki VL1500 Intruder

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Suzuki VL1500 Intruder

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Suzuki VL1500 to średni motor, który jest bezpośrednim konkurentem podobnego urządzenia Kawasaki Vulcan 1500. Motor jest bardzo elegancki i estetyczny, na co na pewno ma wpływ ozdobienie go wieloma chromowanymi elementami.

Silnik

Suzuki VL1500 Intruder wyposażony jest w niezbyt mocny silnik o pojemności 1462cc, który osiąga najwyższą moc 67 koni oraz 122 Nm. Przyspieszenie z 0 - 1/4 mili przebiegnie w czasie 14.2 s i możecie kontynuować aż do maksymalnej prędości 176 km/h. Motor wyposażony jest w dokładną skrzynię z pięcioma biegami, która reaguje błyskawicznie, a pojedyncze biegi wchodzą bez najmniejszych problemów.

Suzuki VL1500 Intruder

Jazda i kierowanie

Model przeznaczony jest przede wszystkim do jazdy wolniejszej, spokojniejszej i nastawionej na zwiedzanie, dlatego nie powinniście się obawiać gorszej jakości dróg, ponieważ Suzuki świetnie poradzi sobie z filtrowaniem nierówności. Kierowanie motorem nie należy do najłatwiejszych i sprawia wrażenie bardzo leniwego i niechętnego do współpracy, co najsilniej odczuliśmy podczas zakręcania. Manewrowanie wydawało nam się całkiem w porządku i to przy małych prędkościach. Za hamowanie odpowiadają hamulce tarczowe o średnicy tarcz 2 x 310mm z przodu i 180mm z tyłu. Nie należą do najmocniejszych, a przy częstym i gwałtownym korzystaniu mają tendencje do psucia się.

Suzuki VL1500 Intruder

Suzuki VL1500 Intruder

Wyposażenie

Wyposażenie jest jedną z gorszych stron tego motoru. Do roku 2001 przednie koło było wyposażone jedynie w jeden hamulec tarczowy, co było niewystarczające. Podstawowe wyposażenie jest bardzo skromne, a jeżeli zdecydujecie się na dokupienie dodatkowych elementów, to i tak nie ma zbyt bogatego wyboru. Deska rozdzielcza jest bardzo prosta co wpływa na jej świetną czytelność także na bezpośrednim świetle słonecznym. Wygodne siodełko umieszczone jest na wysokości 700mm, zbiornik ma pojemność 15.5 litrów paliwa, co powinno wystarczyć na przejazd ok. 176 km. Lusterka tylne gwarantują świetną widoczność oraz dostarczają dokładnych informacji o tym, co dzieje się za wami. Rozmiary kół to 150/80 x 16 z przodu oraz 180/70 x 15 z tyłu.

Suzuki VL1500 Intruder

Suzuki VL1500 Intruder

Jakość i wykończenie

Motocykl posiada wiele chromowanych elementów dekoracyjnych, co wygląda bardzo dobrze i stylowo, ale jeżeli będziecie chcieli, aby były błyszczące, bardzo często będziecie musieli je polerować. Warstwa lakieru jest odpowiedniej grubości co wpływa na wytrzymałość karoserii oraz jej odporność na wpływ warunków zewnętrznych. Jeżeli będziecie się choć trochę starać o motor, powinien być waszym kompanem przez długie lata. Najwytrzymalszym elementem jest prawdopodobnie silnik, który wymaga jedynie podstawowej opieki. Podczas testu nie wypłynęły także żadne problemy z elektroniką.

Suzuki VL1500 Intruder

Suzuki VL1500 Intruder

Podsumowanie

Suzuki VL1500 to średni motor, który jest bezpośrednim konkurentem podobnego urządzenia Kawasaki Vulcan 1500. Motor jest bardzo elegancki i estetyczny, na co na pewno ma wpływ ozdobienie go wieloma chromowanymi elementami. Motor jest idealnym partnerem do dłuższych podróży, do czego najbardziej się nadaje. Według nas, pojemność zbiornika powinna być trochę większa. Suzuki nastawiony jest przede wszystkim na komfortową jazdę.

Suzuki VL1500 Intruder

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 14

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Suzuki VL1500 Intruder


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.